STV GROUP NA IDETU PŘEDSTAVÍ SYSTÉM OERLIKON SKYRANGER

Časopis CZDEFENCE zaujal systém Oerlikon Skyranger, který nabízí mobilní obranu proti současným i budoucím vzdušným hrozbám na bojišti. STV GROUP jej představí na blížící se výstavě IDET v Brně 24-26.5.2023.

Během letošního IDETu v Brně (24.–26. května) bude na stánku naší společnosti k vidění věž Oerlikon Skyranger v ráži 30 x 173 mm od společnosti Rheinmetall Air Defence (dříve Oerlikon Contraves), jejímž je STV GROUP partnerem pro ČR a SR. Jde o zbraňovou stanici protivzdušné obrany usaditelnou na kolovou platformu 8x8, nebo pásovou platformu, jako je třeba CV90. Jde o odpověď na sílící hrozby prostředků typu bezpilotních letounů, vyčkávací munice, chytré munice, apod.

Právě kanónová PVO je proti takovým hrozbám schopná chránit kritickou infrastrukturu i manévrové jednotky pozemních sil, a současně jde o schopnost, kterou AČR aktuálně zcela postrádá. Probíhající konflikty dokládají, že se bez ní nelze obejít.

Galerie

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.