NA DNECH NATO 2022 V OSTRAVĚ JSME PŘEDSTAVILI VOZIDLO FLYER

O víkendu 17.-18.9.2022 jsme na výjimečné akci Dny NATO v Ostravě představili jsme nejen své tradiční výrobky z oblasti munice a výstroje, ale i spolupráci s americkou společností FLYER DEFENCE, výrobcem legendárního vozidla FLYER 72. To je využívaného elitními speciálními jednotkami a výsadkáři v USA i v dalších aliančních armádách NATO.

Poprvé v České republice jsme tak ukázali vozidlo FLYER 72 Heavy Duty, které slouží u elitních speciálních výsadkových jednotek v USA a dalších státech NATO a bylo bojově nasazeno během aliančních kampaní v Afghánistánu, Iráku a Sýrii.

Vozidlo je konstruované na bezprecedentní průchod náročným terénem, možnost transportu osádky až o sedmi členech a odsunu zraněných na až čtyřech nosítkách. Užitečná hmotnost dosahuje téměř 2 600 kg s dojezdem přes 1 000 km na silnici a téměř 500 km v bojové operaci v náročném terénu. Vozidlo umožňuje nejenom uchycení kulometu do každých dveří vozidla (řidič vepředu sedí uprostřed, což rozšiřuje palebnou sílu osádky), ale i hlavní osádkové i bezosádkové zbraňové stanice včetně 12,7mm kulometu, 30mm kulometu, automatického granátometu MK-47 nebo protitankových řízených střel Javelin nebo Spike. Pro zajištění momentu překvapení je vozidlo testováno podle nejnáročnějších norem na výsadky z letadla i přepravu v podvěsu vrtulníku.

 

STV GROUP je partnerem Armády České republiky a Policie České republiky zejména v dodávkách munice, poskytování oprav a údržby vojenské techniky, taktické výstroje a balistické ochrany jednotlivce z produkce naší sesterské společnosti FENIX Protector. Na stánku STV GROUP bylo možné vidět kromě vozidla FLYER 72 HD:
• Munice ráže 155 mm pro děla CAESAR 8x8 CZ
• Tanková munice ráže 125 mm
• Minometná munice ráže 81 mm
• Munice pro protitankové zbraně RPG
• Vesta ochranná balistická univerzální (VOBU 18)
• Nízkoprofilový nosič taktické výstroje
• Výstrojní součástky dodávané pro AČR a PČR

Galerie

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.