VELKÉ TAKTICKÉ CVIČENÍ V AREÁLU STV GROUP A.S. PROVĚŘILO HASIČE

V sobotu 26. září proběhlo v areálu STV GROUP a.s. v Novém Městě pod Smrkem taktické cvičení několika jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Námětem cvičení byla situace, kdy při nepřízni počasí a s ním spojené bouřce došlo k zásahu stromu mezi objekty areálu a k následnému požáru lesa.

Cílem bylo procvičit jednotlivé činnosti jednotek požární ochrany po příjezdu k požáru lesa v areálu STV GROUP na jednotlivých stanovištích. Nacvičovala se spolupráce se Záchranným útvarem HZS ČR a jejich dvojici speciálních cisternových zodolněných stříkaček CZS Titan.  Vzhledem k rozsahu a povaze události byl na místě zřízen štáb velitele zásahu. Krajským operačním a informačním střediskem HZS Libereckého kraje byl proto vyslán velitelský kontejner, díky němuž měl zřízený štáb potřebné zázemí pro koordinaci jednotlivých zásahových činností a komunikaci s jednotlivými úseky. Vytvořen byl týlový prostor pro zasahující hasiče, který je při takto rozsáhlých a dlouhodobých událostech téměř nutností. Samozřejmostí byl pak nácvik a provedení samotného hasebního zásahu a koordinace velkého množství sil a prostředků při nepřetržité dodávce vody po celou dobu trvání zásahu. V areálu se nacházelo několik objektů firmy, které hasiči museli před požárem uchránit.

Celé cvičení pečlivě ze vzduchu monitoroval dron, ten hasiči při podobných událostech povolávají pro lepší přehled o šířícím se požáru, jeho teplotě a skrytých ohniscích, který dron identifikuje díky zabudované termovizní kameře. Na závěr samotného cvičení se přítomné jednotky podrobně seznámily s hasebními schopnostmi speciální mobilní požární techniky ZÚ HZS ČR (CZS Titán).

Galerie

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.