STV GROUP PODPOŘILA SBÍRKU VOJENSKÉHO FONDU SOLIDARITY KE DNI VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

Již tradičně podpořila společnost STV GROUP sbírku Vojenského fondu solidarity ke Dni válečných veteránů. Ten se každoročně slaví 11. 11. v upomínce na ukončení první světové války (podpis příměří mezi zeměmi Dohody a Německem 11. 11. 1918 v 11 hodin). Jeho symbolem je červený vlčí mák. Právě vlčí máky totiž pokrývaly pole západní fronty, a právě o nich napsal vojenský chirurg John McCrae báseň Na flanderských polích, kterou vzpomíná na padlé spolubojovníky. Šek na 50 000 Kč jsme předali paní brigádní generálce Lence Šmerdové v závěru sbírky dne 1. 12. 2022.

David Hác, předseda správní rady STV GROUP, okomentoval tuto již tradiční podporu válečným veteránům: „Moc si ceníme, co pro válečné veterány dělá právě Vojenský fond solidarity a paní brigádní generálka Lenka Šmerdová. Jsme hrdí, že dlouhodobě podporujeme cestou Vojenského fondu solidarity i jiných dobročinných aktivit možná trochu opomíjené téma péče i o novodobé válečné veterány. Jejich služba na bojištích v Kosovu, Afghánistánu, Iráku nebo Mali bude navždy vnímána námi i našimi aliančními partnery jako nesmírný přínos pro zajišťování naší obrany a pro boj proti terorismu. Nesmíme ale zapomínat, že za každým válečným veteránem je i jeho osobní příběh a příběh jeho rodiny a blízkých. To jsou pro nás ti praví hrdinové.“

STV GROUP je dlouhodobým podporovatelem nadačního fondu Vojenský fond solidarity. V roce 2021 jsme podpořili vydání výročního charitativního kalendáře fondu, ale podporujeme i další aktivity jakými je například Běh kolem republiky.

 

Na flanderském poli (John McCrae, překlad Petra Dolejše):

Na flanderském poli vlčí máky kvetou

v řadách mezi rovy, kam nás cesty vedou.

Skřivani v oblacích neslyšně létají,

skřivani v oblacích marně nám zpívají

a zbraně tam v poli líté palby metou.

 

 

Nikdo z nás nepřežil, však nazpět pár dní

svítání jsem spatřil i západ poslední.

Padli jsme daleko od přátel svých milých,

ležíme hluboko na flanderských polích.

 

Dejte sbohem nastokrát svým vádám zuřícím,

naše ruce dají vzplát pochodním hořícím.

Až budeš s nimi hrdě stát, s vírou v nás, co padli,

pak můžeme klidně spát, aniž by máky zvadly

na poli rudě zářícím.

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.