Lídr, inovace, hledáme talenty

STV GROUP patří mezi největší světové výrobce speciální munice pro ženijní účely

Napsali o nás v CZ DEFENCE - 2/2024.

STV GROUP, jediný český výrobce velkorážové munice, se zároveň řadí mezi přední světové producenty speciální munice pro ženijní účely. Její široká nabídka zahrnuje plastické trhaviny, táhlé nálože Bangalore Torpedo a kompletní sortiment směrových ženijních náloží. Díky tomu je STV GROUP významným hráčem nejen na českém, ale i globálním trhu, s exportními úspěchy od západní Evropy po jihovýchodní Asii.

Jedním z nejvýznamnějších produktů je plastická trhavina Black Dough, která se vyznačuje vynikající tvarovatelností a přilnavostí. Tato trhavina je ideální pro použití při prorážení dveří, oken nebo při ničení nevybuchlé munice a má využití i v civilním sektoru při speciálních trhacích pracích. Díky svým vlastnostem je Black Dough oblíbená po celém světě.

Dalším důležitým produktem jsou kumulativní směrové nálože, které se díky svému účinku na železobetonové a ocelové konstrukce úspěšně používají při ničení budov, mostních pilířů a komunikací. Nejmenší z těchto náloží, Beehive, získala své jméno podle svého tvaru připomínajícího včelí úl a je určena pro ničení objektů z různých stavebních materiálů. Naopak největší náloží v portfoliu STV GROUP je NR-50, vyvinutá pro vytváření válcových otvorů v nejodolnějších materiálech, jako jsou železobeton a pancéřové desky.

Demoliční nálož Hayrick se využívá pro ničení dopravní infrastruktury a je dalším příkladem inovace a kvality produktů STV GROUP. Relativně novým produktem je souprava Rapid Crater Kit Mk. II, která byla vyvinuta s cílem maximalizovat poškození zejména betonových a železobetonových struktur, jako jsou například přistávací dráhy letišť. Tento produkt již našel své zákazníky i mezi uživateli v NATO.

V STV GROUP neustále investujeme do inovací a vývoje nových technologií, abychom zůstali na špici obranného průmyslu. Moderní výrobní kapacity a výzkumné centrum nám umožňují vytvářet produkty, které odpovídají nejnovějším trendům a požadavkům na bezpečnost a účinnost. Díky těmto inovacím můžeme poskytovat našim partnerům vysoce kvalitní a spolehlivá řešení, která zvyšují jejich operační schopnosti.

STV GROUP je hrdým partnerem Armády ČR. Neustále pracujeme na rozšiřování svého výrobního portfolia, abychom podporovali bezpečnost a soběstačnost obranných sil. S více než stoletou tradicí a zkušenostmi je STV GROUP spolehlivým partnerem v dodávkách nejmodernějších a nejúčinnějších schopností těm, kteří na nás spoléhají. Naše mise je jasná: Pro bezpečnější svět. Společně!

Tento článek vyšel v aktuálním vydání časopisu CZ DEFENCE 2/2024.

Více informací o našich produktech a aktivitách najdete na www.stvgroup.cz/produkty-a-sluzby

Soubory

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.