STV GROUP A.S. NA IDET 2021:

JLTV v unikátní ukázce i ukázka vlastních výrobních schopností

Stánek STV GROUP a.s. nabídl návštěvníkům letošního ročníku veletrhu IDET průřez výrobním portfoliem skupiny i ukázku produktů zahraničních partnerů, mezi nimiž bylo i nově zaváděné vozidlo americké armády JLTV, které se úplně poprvé v České republice předvedlo v živé ukázce, nebo obrněné vozidlo COBRA CZ MRAP, na jehož vývoji a výrobě se STV GROUP a.s. bude podílet.

Mezi exponáty na stánku v pavilonu P brněnského výstaviště byla ukázka velkorážové a ženijní munice. Návštěvníci tak měli možnost prohlédnout si produkty, dodávané společností STV GROUP a.s. Armádě ČR – v prvé řadě náboje ráže 155 mm pro použití v nově pořizovaných samohybných houfnicích CAESAR 8x8, granáty do pancéřovek RPG, či kontejnerovou střelu Križná sloužící k dálkovému zaminování prostoru. Kromě nich byly součástí expozice například minometné náboje ráží 81 a 120 mm či různé modely demoličních náloží.

Vytíženou částí stánku byla rovněž prezentace výstroje sesterské společnosti STV GROUP a.s. Fenix Protector. Návštěvníci veletrhu si mohli vyzkoušet balistickou vestu VOBU, která aktuálně prochází armádními zkouškami a bude během příštího roku dodávána českým ozbrojeným silám jako standardní prvek balistické ochrany každého vojáka. Díky vysokému stupni modularity je možné vestu přizpůsobit podle specifik daného úkolu. Vesta navíc při zachování maximálního možného komfortu splňuje a dokonce překračuje požadavky na balistickou odolnost stanovenou ministerstvem obrany. Spolu s vestou byl vystaven také nízkoprofilový nosič plátů NPNTV, který je nově zaveden u 43. výsadkového pluku. Návštěvníky stánku ovšem táhla také ukázka produkce batohů, včetně kompletní řady MAGNUS.

Další sesterská společnost STV GROUP a.s., STV TECHNOLOGY, ve své části prezentovala jak palné zbraně, tak i střelivo včetně velmi úspěšných nábojů 9 mm Luger, jejichž produkci společnost aktuálně rozšiřuje; cílem je vyrábět okolo 6 milionů kusů nábojů měsíčně.

Společnost STV GROUP a.s. na veletrhu IDET 2021 představila také pokročilé přístroje nočního vidění řeckého výrobce Theon Sensors, která je dodavatelem těchto zařízení pro americkou námořní pěchotu. V ČR je výhradním partnerem společnost STV GROUP a.s.

UNIKÁTNÍ UKÁZKA JLTV
Na ploše před pavilonem P byla pod vlajkou STV GROUP a.s. k vidění hned dvě vozidla. Prvním z nich, které se zároveň historicky poprvé v ČR ukázalo v živé přehlídce, bylo nově zaváděný automobil americké armády Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) americké společnosti Oshkosh Defense, jejíž je STV GROUP a.s. výhradním zástupcem na českém a slovenském trhu. JLTV je jedním z adeptů na nové lehké útočné vozidlo pro české výsadkáře. Vyznačuje se především nekompromisními jízdními vlastnostmi a bezkonkurenční průchodností terénem, ale také vysokou balistickou odolností.

Druhým vozidlem pak byl obrněný vůz COBRA CZ MRAP. Ten rozvíjí prověřený koncept vozidla COBRA 2 tureckého výrobce Otokar, kdy nabízí zvýšenou ochranu posádky proti výbuchům a palným zbraním. Partnerství společností STV GROUP a.s. a Otokar by umožnilo dovývoj verze tohoto vozidla pro středoevropský trh a následnou výrobu v ČR. V Česku by navíc vzniklo logistické, servisní a školicí středisko, což by snížilo pořizovací náklady i cenu životního cyklu.

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.