Výroba munice

Martin Drda pro Reflex: Bez vlastní výroby munice Česko v krizi neobstojí

28/04/2026 - Majitel holdingu STV INVEST v rozhovoru pro Reflex popisuje, proč je obnova kompletní výroby munice v ČR klíčová pro bezpečnost, suverenitu i budoucnost českého obranného průmyslu.

Český obranný průmysl se vrací do silné formy a STV INVEST je toho jasným důkazem. V rozhovoru pro Reflex mluví Martin Drda o tom, že rok 2025 byl pro holding rekordní, když dosáhl tržeb 26,5 miliardy korun a čistého zisku přes 8,9 miliardy korun. Zároveň vysvětluje, že dlouhodobé investice do výrobních technologií, automatizace a obnovy tradičního českého know-how dnes přinášejí konkrétní výsledky.

Rozhovor ukazuje, proč je pro Českou republiku zásadní budovat co největší soběstačnost ve výrobě munice a proč se suverenita nedá nakoupit v zahraničí. Martin Drda popisuje také rozvoj české muniční vertikály, zvyšování výrobních kapacit i význam domácího průmyslu pro bezpečnost státu v krizových situacích. Tyto priority dlouhodobě odpovídají směřování STV GROUP jako spolehlivého partnera českého obranného a civilního průmyslu.

Přečtěte si celý rozhovor v Reflexu.

#ProBezpečnějšíSvět #Společně

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.