MAN

Terénní vojenská nákladní vozidla MAN v A Reportu

STV GROUP a Rheinmetall MAN Military Vehicles představily Armádě ČR terénní nákladní vozidla na společném průmyslovém dni.

Ten se konal na testovacím polygonu Vojenského technického ústavu (VTÚ) nedaleko Vyškova

Rheinmetall, jeden z největších výrobců vojenského materiálu a zbraní v Evropě, představil společně s STV GROUP, jediným českým výrobcem velkorážové munice a hrdým partnerem Armády ČR.  dvě vozidla 6x6. Prvním z nich byla militarizovaná verze TG, druhým plně vojenský model s pancéřovou kabinou. Na polygonu ve vojenském újezdu Březina byly tyto vozy testovány v reálných podmínkách, které zahrnovaly náročné terénní bariéry, ostrá stoupání a brodění vozidel až do hloubky 150 cm bez předchozí přípravy.

Celkem RMMV vyrobil již přes 25 tisíc podobných terénních vozidel v různých modifikacích, které jsou používány mnoha státy NATO, jako jsou USA, Velká Británie, Švédsko, Polsko, Španělsko a Německo. Tato vozidla byla nasazena i v zahraničních operacích na Blízkém Východě a v Africe, kde byla otestována v nejtvrdších možných podmínkách.

Více informací najdete v časopisu A Report.

Pro bezpečnější svět. Společně!

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.