ČESKÁ TELEVIZE NA NÁVŠTĚVĚ V STV GROUP

Zbrojaři přežili koronavirovou krizi bez potíží.

Krajská redakce České televize navštívila 20. července 2020 výrobní závod STV GROUP a jejích sesterských společností v Poličce. Tématem, které je zajímalo, byly dopady koronavirové krize na obranný průmysl v České republice. 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/220411000140720-udalosti-v-regionech/video/779737

STV GROUP ani její sesterské společnosti nezaznamenaly propad zakázek a bylo tedy možné zachovat zaměstnanecká místa. Jak ale řekl novinářům obchodní ředitel Jan Děcký, určité problémy se týkají logistiky a poddodavatelů "Vše se zpomalilo, zpomalily se subdodávky." Z krize způsobené pandemií ale STV GROUP i další společnosti holdingu vycházejí jako stabilní skupina, a to i díky zakázkám pro zahraniční zákazníky. Nejedná se přitom jenom o opravy těžké bojové techniky, ale třeba i o výrobu munice 9x19 mm Luger ve společnosti STV TEHCNOLOGY. Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu se však tento trend, kdy až 90 % výroby českých podniků obranného průymslu jde na export, bude snažit zvrátit tlakem na větší podporu zadávání veřejných zakázek právě pro české firmy.

Galerie

archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.