ČESKÁ TELEVIZE NA NÁVŠTĚVĚ V STV GROUP

Zbrojaři přežili koronavirovou krizi bez potíží.

Krajská redakce České televize navštívila 20. července 2020 výrobní závod STV GROUP a jejích sesterských společností v Poličce. Tématem, které je zajímalo, byly dopady koronavirové krize na obranný průmysl v České republice. 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/220411000140720-udalosti-v-regionech/video/779737

STV GROUP ani její sesterské společnosti nezaznamenaly propad zakázek a bylo tedy možné zachovat zaměstnanecká místa. Jak ale řekl novinářům obchodní ředitel Jan Děcký, určité problémy se týkají logistiky a poddodavatelů "Vše se zpomalilo, zpomalily se subdodávky." Z krize způsobené pandemií ale STV GROUP i další společnosti holdingu vycházejí jako stabilní skupina, a to i díky zakázkám pro zahraniční zákazníky. Nejedná se přitom jenom o opravy těžké bojové techniky, ale třeba i o výrobu munice 9x19 mm Luger ve společnosti STV TEHCNOLOGY. Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu se však tento trend, kdy až 90 % výroby českých podniků obranného průymslu jde na export, bude snažit zvrátit tlakem na větší podporu zadávání veřejných zakázek právě pro české firmy.

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.