BOJOVÝ OPASEK OD FIREM ZE SKUPINY STV BUDE NOVOU VÝSTROJNÍ SOUČÁSTKOU AČR

Sesterská společnost Tropner s.r.o. uspěla již v září 2019 tendru na dodávky Opasků bojových vz. 2018. Po několika měsících zkoušek byl s úspěchem zakončen proces zavádění nové výstrojní součástky do AČR.

V minulých týdnech byly opasky testovány nejen z hlediska jejich souladu s takticko-technickými požadavky AČR, ale byly podrobeny i vojenským testům funkčnosti v situacích obdobných bojovému užití. Výrobek byl vyvinut v rámci firem skupiny STV spolu s designéry společnosti FENIX Protector přesně podle takticko-technických požadavků AČR a stane se tak jednou ze základních výstrojních součástek naší armády na následující roky.

Jedná se o střelecký opasek dodávaný v zelené, béžové nebo černé barvě s nosným systémem MOLLE, na kterou mohou být zavěšována pouzdra například na pistole, zásobníky, granáty, nebo škrtidla a zdravotnický materiál. Opasek se skládá ze dvou částí – vnitřní, která slouží jako řemen do kalhot, na kterou se systémem „suchého zipu“ připevňuje vnější opasek sloužící k nesení pouzder a dalšího vybavení.

Dodávky budou probíhat dle potřeb AČR až do roku 2025. Prvních více než 32 000 sad bude dodáno ještě letos.

Galerie

archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.