BOJOVÝ OPASEK OD FIREM ZE SKUPINY STV BUDE NOVOU VÝSTROJNÍ SOUČÁSTKOU AČR

Sesterská společnost Tropner s.r.o. uspěla již v září 2019 tendru na dodávky Opasků bojových vz. 2018. Po několika měsících zkoušek byl s úspěchem zakončen proces zavádění nové výstrojní součástky do AČR.

V minulých týdnech byly opasky testovány nejen z hlediska jejich souladu s takticko-technickými požadavky AČR, ale byly podrobeny i vojenským testům funkčnosti v situacích obdobných bojovému užití. Výrobek byl vyvinut v rámci firem skupiny STV spolu s designéry společnosti FENIX Protector přesně podle takticko-technických požadavků AČR a stane se tak jednou ze základních výstrojních součástek naší armády na následující roky.

Jedná se o střelecký opasek dodávaný v zelené, béžové nebo černé barvě s nosným systémem MOLLE, na kterou mohou být zavěšována pouzdra například na pistole, zásobníky, granáty, nebo škrtidla a zdravotnický materiál. Opasek se skládá ze dvou částí – vnitřní, která slouží jako řemen do kalhot, na kterou se systémem „suchého zipu“ připevňuje vnější opasek sloužící k nesení pouzder a dalšího vybavení.

Dodávky budou probíhat dle potřeb AČR až do roku 2025. Prvních více než 32 000 sad bude dodáno ještě letos.

Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.