STV GROUP na BAHNA 2024

BAHNA 2024: STV GROUP představila 4 moderní armádní platformy

Lehké útočné vozidlo Flyer 72, obrněné vozidlo Patria AMV se samohybným minometem NEMO a vojenská terénní nákladní vozidla Rheinmetall MAN TG a HX2 zaujaly experty i tisíce návštěvníků.

O uplynulém víkendu se na armádním cvičišti Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku konal tradiční Den pozemního vojska Bahna, který patří mezi nejvýznamnější a největší akce svého druhu nejen v České republice, ale i v Evropě. Akci navštívilo na 50 tisíc lidí. Generálním partnerem letošního ročníku byla společnost STV GROUP, dlouholetý a spolehlivý partner Armády České republiky a Ministerstva obrany ČR.

STV GROUP představila návštěvníkům tři modenrní vojenské platformy: lehké útočné vozidlo Flyer 72, obrněné vozidlo Patria AMV se samohybným minometem 120mm NEMO a dvě vojenská nákladní vozidla Rheinmetall MAN TG a HX2. Všechny tyto platformy zastupuje na českém trhu STV GROUP, jediný výrobce velkorážové munice v České republice a osvědčený poskytoval oprav těžké vojenské techniky.

Flyer 72

Lehké útočné vozidlo Flyer 72 4x4 ve verzi Heavy Duty jsme předvedli v pískové kamufláži, určeno je pro sedmičlennou posádku. Historicky bylo navrženo pro americké speciální síly US SOCOM, jako jsou Delta Force nebo SEALS. Vozidlo se vyznačuje skvělou průchodností nejnáročnějším terénem, je přepravitelné vzduchem a lze ho vysadit z letadla na padáku za nepřátelskými liniemi. Disponuje modulární balistickou i protiminovou ochranou, kterou mohou operátoři nastavit podle požadavků daného úkolu. Flyer 72 má více než 12 modifikací pro různé vojenské potřeby.

Patria AMV s minometem NEMO

Na Bahnech měla tuzemskou premiéru finská kolová obrněná vozidla Patria AMV s jednohlavňovým minometem ráže 120mm Patria NEMO. Tato jsou využívána v bojových misích v Afghánistánu, Čadu, Jemenu a také na Ukrajině, kde prokazují své schopnosti mobility, palebné síly a ochrany. Patria AMV nabízí maximální rychlost přes 100 km/h, dojezd více než 1000 kilometrů a je obojživelné.

Rheinmetall MAN TG a HX

Vojenská nákladní vozidla Rheinmetall MAN TG a HX jsou známá svou spolehlivostí a robustností. Militarizované vozidlo TG 6x6 a plně vojenské vozidlo HX 6x6 s balisticky odolnou kabinou již byly dodány v desítkách tisíc kusů armádám po celém světě. Tyto platformy jsou využívány v mnoha modifikacích od transportních vozidel až po tahače těžké bojové techniky.

STV GROUP opět ukázala svou schopnost přinášet na český trh nejmodernější vojenské technologie a potvrdila svou roli klíčového hráče v oblasti obranného průmyslu.

Poděkování

Děkujeme všem návštěvníkům za váš zájem a nadšení, odborníkům za jejich neocenitelný přínos a zahraničním partnerům za jejich účast a podporu. Společně jsme ukázali, že budoucnost obranného průmyslu je plná inovací.

Pro bezpečnější svět. Společně!

Galerie

BAHNA 2024 - expozice STV GROUP BAHNA 2024 - Lehké útočné vozidlo Flyer 72 4x4 ve verzi Heavy Duty v akci - fotokredit Petr Růžek BAHNA 2024 - Patria AMV s minometem NEMO v akci - fotokredit Petr Růžek BAHNA 2024 - Rheinmetall MAN HX 6x6 v akci - fotokredit Petr Růžek BAHNA 2024 - Rheinmetall MAN TG v akci BAHNA 2024 - Lehké útočné vozidlo Flyer 72 4x4 ve verzi Heavy Duty a Rheinmetall MAN HX v akci - fotokredit Petr Růžek BAHNA 2024 - Patria AMV s minometem NEMO a Rheinmetall MAN TG v obležení návštěvníků BAHNA 2024 - ministryně obrany Jan Černochová, náčelník generálního štábu genpor. Karel Řehka, náčelník generálního štábu genpor. Miroslav Hlaváč a velitel pozemních sil genmaj. Roman Náhončík si prohlížejí lehké útočné vozidlo Flyer 72 4x4 ve verzi Heavy Duty BAHNA 2024 - velitel pozemních sil genmaj. Roman Náhončík si prohlíží Patria AMV s minometem NEMO BAHNA 2024 - velitel pozemních sil genmaj. Roman Náhončík si prohlíží vojenské terénní nákladní vozidlo Rheinmetall MAN HX BAHNA 2024 - velkorážová munice STV GROUP
Archiv novinek

PRO BEZPEČNĚJŠÍ SVĚT.
SPOLEČNĚ.

Skupina firem v rámci STV, s tradicí sahající až do roku 1920, dodává pokročilá a efektivní řešení, jak chránit náš svět. Díky vysoké odbornosti a pokročilým výrobním kapacitám umožňujeme našim klientům v plnění jejich misí. Mezi naše nejvýznamnější klienty patří Armáda České republiky nebo policejní sbory mnoha evropských zemí. Naší vizí je podporovat ty, kteří brání právo nás všech žít v bezpečnějším světě.