Novinky

Vozidla opravená STV GROUP na vojenské přehlídce

Vojenská technika opravená STV GROUP se objevila na Evropské třídě v Praze.

V neděli 28. října byla k příležitosti stého výročí od založení Československa pořádána druhá a zároveň největší vojenská přehlídka v historii České republiky, kterou tato jubilejní oslava vyvrcholila. 

Z prezentovaných vojenských vozidel se na pražské Evropské třídě objevilo i několik kusů, které prošly generální opravou v servisních halách naší sesterské společnosti STV LAND SYSTEMS. Jednalo se o čtyři bojová vozidla pěchoty BVP-2; čtyři 120 mm samohybné minomety PRAM; ambulance OT-90 AMB-S a vyprošťovací vozidlo BVP-VPV.

BVP-2 jsou obrněná pásová vozidla určená k podpoře mechanizovaných jednotek. Výzbroj se sestává z automatického kanónu 2A42 pro náboje ráže 30x165 mm a kulometu PKT v ráži 7,62 mm.  

Minomet PRAM (PRAporní Minomet) na podvozku BVP je určen jako dělostřelecká výzbroj mechanizovaných praporů. Samohybný minomet lze použít proti živé síle protivníka, obrněným cílům a lehkým polním krytům.

Ambulance sanitní, AMB-S, je pancéřové pásové vozidlo, které je určeno pro vyhledávání a převoz raněných. Osádku tvoří dvě osoby, z toho jeden zdravotník. Ambulance může převážet čtyři ležící osoby, nebo dvě ležící a čtyři sedící nebo osm sedících osob.

Vyprošťovací BVP-VPV je vybaveno jeřábem o nosnosti 6,5 tuny a navijákem pro odsun nebo vyproštění uvázlé a poškozené techniky. Kromě toho jsou ve vozidle nástroje pro opravy v polních podmínkách. Vozidlo je schopno přepravovat také osádku poškozeného vozidla. Pro ochranu osádky je VPV vyzbrojne 7,62 mm kulometem PKT.

 

 


Fotoalbum

Vyprošťovací vozidlo BVP-VPV. Zdroj: Česká televize

Samohybný minomet PRAM. Zdroj: Česká televize

Ambulance OT-90 AMB-S. Zdroj: Česká televize

Vozidlo BVP-2. Zdroj: Česká televize